Policjanci drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

We wtorek policjanci nowodworskiego ruchu drogowego na terenie gminy Czosnów zatrzymali dwóch kierujących na “podwójnym gazie”. Każdy z nich miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (12.01) o godz. 09:30 funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Ruchu Drogowego wspólnie z policjantami nowodworskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego toyotą 33 – latka z Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna został zauważony w rejonie stacji paliw, w Pieńkowie. Sposób jego jazdy wzbudził spore zastrzeżenia mundurowych. Niebawem wyszło na jaw co było tego powodem. Siedzący za kierownicą pojazdu 33- letni nowodworzanin był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia przed godziną 16:00 policjanci drogówki zostali poinformowani, że w Sowiej Woli został ujęty nietrzeźwy kierujący. Na miejscu okazało się, że kierujący toyotą 49- latek z Ciechanowa, jadący od DK 7 w kierunku miejscowości Leszno poruszał się całą szerokością jezdni, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 49- latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialnym kierującym, zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha