3 kierujących straciło prawa jazdy za 50+

Policjanci nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli aż trzech kierujących, którzy w terenie zbudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Na najbliższe trzy miesiące stracili oni prawa jazdy, zostały również na nich nałożone mandaty karne.

12 stycznia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, podczas pełnionej służby ujawnili aż trzech kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Pierwszy z nich o godz. 10:30 na ul. Ostrzykowizna w Zakroczymiu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, przekroczył dopuszczalną prędkość o 71 km/h. 20- latek z Janowa, który w terenie zabudowanym poruszał się oplem z prędkością 121 km/h stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 400 zł.

Natomiast 30- letnia mieszkanka gminy Świercze chwilę przed południem na ul. POW w Nasielsku, w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 62 km/h. Kierująca volvo musiała pożegnać się z prawem jazdy. Mundurowi nałożyli na nią także mandat w kwocie 400 zł.

Kolejny pirat drogowy wpadł w ręce nowodworskiej drogówki, w Wygodzie Smoszewskiej, kilka minut po godz. 12:00. 21- latek z Płocka, kierujący mercedesem, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go mandatem w wysokości 500 zł.

Pamiętajmy!!!! Przekroczenie dozwolonej prędkości to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zdjęcie nogi z gazu, szczególnie w terenie zabudowanym, gdzie porusza się wielu niechronionych uczestników ruchu drogowego, są placówki handlowe, szkoły. Szanujmy zdrowie i życie ludzkie.

st. asp. Joanna Wielocha