Policjanci pomogli nowodworzaninowi, który zasłabł

Mężczyźnie, który stracił przytomność na targowisku, ruszyli z pomocą funkcjonariusze nowodworskiej prewencji. Policjanci wezwali pogotowie i zaprowadzili 73- latka do radiowozu, gdzie udzieli mu pomocy do czasu przyjazdu służb medycznych. To doskonały przykład, że służby mundurowe zawsze są gotowe, aby pomagać potrzebującym i podejmować działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

W środę około godz. 10:30 policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim patrolowali rejon targowiska miejskiego. Niespodziewanie jeden z przechodniów przewrócił się na parkingu, uderzając głową o podłoże. Nie wahając się ani chwili funkcjonariusze podbiegli do leżącego mężczyzny, który na skutek upadku stracił przytomność.

Sierż. sztab. Piotr Karpiński i sierż. Marcin Dziewulski natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Zaopiekowali się 73- latkiem do czasu przyjazdu służb medycznych. W radiowozie udzielili nowodworzaninowi niezbędnej pomocy i monitorowali jego czynności życiowe. Zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

Ten przykład doskonale pokazuje, że policjanci zawsze gotowi są nieść pomoc osobom potrzebującym. Taka postawa naszych funkcjonariuszy jest godna naśladowania.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.