Policjanci spotkali się z uczniami ze szkoły w Łomnej

Odpowiedzialność prawna nieletnich, cyberprzemoc, hejt, demoralizacja– to tematy omówione przez funkcjonariuszy nowodworskiej komendy podczas wczorajszego spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Łomnej.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przeprowadzili spotkania z uczniami klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Łomnej im. Powstańczych Oddziałów Specjalnych AK „Jerzyki”. W trakcie zajęć funkcjonariusze przekazali najważniejsze informacje o zagrożeniach na które narażeni są młodzi ludzie. Odbiorcy dowiedzieli się jak w bezpieczny sposób należy korzystać z internetu, czym jest hejt i cyberprzemoc. Dzielnicowy z czosnowskiego komisariatu opowiedział dlaczego warto uważać na zawieranie znajomości w sieci, korespondowanie z osobami, których tożsamości nie jesteśmy w stanie zweryfikować i przekazywanie im prywatnych informacji o naszym życiu, miejscu zamieszkania czy posiadanym mieniu.

Podczas prelekcji mundurowi poruszyli również zagadnienie przemocy równieśniczej, hejtu i mowy nienawiści. Uczniowie dowiedzieli się, że za swoje nieodpowiedzialne zachowanie podlegają odpowiedzialności prawnej i w związku z tym mogą ponieść surowe konsekwencje.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja w której uczniowie dzielili się własnymi przemyśleniami na temat cyberprzemocy, opowiadając o przykładach przemocy z jakimi spotkali się w codziennym życiu.

Nowodworscy policjanci podczas codziennej służby prowadzą działania profilaktycznie, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. Również to spotkanie miało na celu uchronienie dzieci i młodzieży przed różnego rodzajami zagrożeń oraz wskazanie właściwego wzorca zachowań. Edukacja i rozmowy z uczniami są bardzo cenne, ponieważ młodzi ludzie sami często nie mają świadomości, że ich zachowania wyczerpują znamiona czynów karalnych.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.