Policjantka na spotkaniu w nasielskim liceum

W poprzednim tygodniu profilaktyk społeczna z nowodworskiej komendy spotkała się z uczniami nasielskiego liceum. Podczas prelekcji omówiła zjawiska cyberprzemocy, hejtu, oraz odpowiedzialności prawnej za popełnione czyny zabronione. Spotkanie miało na celu podniesienie wśród uczniów wzrostu świadomości, a co za tym idzie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

15 grudnia Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku odwiedziła profilaktyk Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim asp. Aneta Fabisiak- Wydurska. Tematem wiodącym spotkania było zjawisko cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej za popełnione czyny. Funkcjonariuszka wyjaśniła, że odpowiedzialności karnej podlega ten, kto popełnia czyn zabroniony po ukończeniu 17 lat.

Uczniowie dowiedzieli się jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjantka wyjaśniła definicję określeń czyn karalny, stalking, nękanie, zastraszanie. Młodzież została zapoznana z tematyką hejtu w internecie oraz niebezpiecznym zjawiskiem, zwanym groomingiem. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jaką odpowiedzialność prawną ponoszą osoby nieletnie oraz poznali konsekwencje popełniania czynów zabronionych. Uświadomiła zebranym, że błędy popełnione w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w życiu dorosłym.

Spotkanie miało na celu podniesienie wśród uczniów wzrostu świadomości, a co za tym idzie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

podkom. Joanna Wielocha


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.