Najlepszy finał mistrzostw świata w historii?

W ostatnich finałach Mistrzostw Świata w 2010, 2014 i 2018 roku nie brakowało emocji i dramaturgii, jednak to, co wydarzyło się podczas ostatniego meczu w Katarze, na zawsze zapisze się na kartach historii. Bramki, rzuty karne, kontrowersje – to wszystko miało miejsce w starciu Francji z Argentyną!

Argentyna wygrywa po karnych!

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi reprezentacji Argentyny. Albicelestes od pierwszych minut zdominowali Francuzów, a efektem tego były aż dwie strzelone bramki przez Messiego z karnego, a także Di Marię po kontrze. Długimi fragmentami tego starcia wydawało się, że Argentynie już nic nie grozi, jednak powróciły demony z meczu ćwierćfinałowego z Holandią. Albicelestes również wtedy prowadzili z przewagą 2 trafień, a ostatecznie doszło do rzutów karnych. Podobną sytuację obejrzeliśmy również w meczu finałowym. Przełomowym momentem tej rywalizacji okazało się zdjęcie z boiska di Marii. Od tego momentu Trójkolorowi przejęli inicjatywę, co ostatecznie skończyło się zdobyciem dwóch bramek przez Mbappe. Po 98 minutach gry Szymon Marciniak zarządził dogrywkę. Podobnie, jak na początku meczu, lepiej w niej spisywali się Argentyńczycy. Messi i spółka wyszli ponownie na prowadzenie, ale Francuzi odpowiedzieli w osobie Mbappe po rzucie karnym. O losach tej rywalizacji miały więc decydować rzuty karne. Te po raz kolejny na tym turnieju lepiej wykorzystywali piłkarze z Argentyny i to oni sięgnęli po złoty medal. Francuz dwukrotnie spudłowali, a Hugo Lloris nie wybronił żadnej jedenastki. Zakłady live podczas serii rzutów karnych szły bardziej w stronę Argentyny ze względu na to, że Martinez doskonale poradził sobie z Holandią.

Gracze, którzy stawiali zakłady live na to spotkanie, z pewnością mieli ogromny rollercoaster emocji. Naprawdę trudno było oszacować, która z drużyn zdobędzie kolejną bramkę. Prawdę mówiąc, przy wyniku 2:0 wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte, a jednak zakłady na żywo, że to Francja strzeli kolejną bramkę, były lepszym wyborem. Po tym, co wydarzyło się na początku meczu, wiele osób obstawiało również, że zobaczymy przynajmniej jeszcze jeden rzut karny i takie typy w zakładach live były dobrym pomysłem.

Szymon Marciniak ze znakomitymi recenzjami

Sędzią spotkania finałowego był Szymon Marciniak. Arbiter z Polski został wyznaczony do najważniejszego spotkania w świecie piłki nożnej jako pierwszy sędzia główny z naszego kraju.

Polak bardzo dobrze poradził sobie z presją tego wydarzenia i podejmował same dobre decyzje. Analizując opinie ekspertów, a także zagranicznej prasy, trzeba przyznać, że zbiera same pozytywne recenzje. Oczywiście w tym przypadku nie warto patrzeć na to, co wypisują francuskie media, ponieważ poziom artykułów na temat polskiego sędziego jest żenująco stronniczy.

Sprawdź aktualności z regionu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.