Policjantka na warsztatach w nasielskiej szkole

Policjantka zajmująca się nowodworskiej komendzie profilaktyką społeczną przeprowadziła dwudniowy cykl spotkań z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku. Podczas warsztatów poruszyła tematy związane z cyberprzestępczością, hejtem, mową nienawiści, handlem ludźmi, ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, a także promocją zawodu policjanta.

Asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Mikołaja Kopernika przy ul. Lipowej 10 w Nasielsku. Podczas warsztatów pod nazwą „Bezpieczni w sieci”, połączonych z omówieniem ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich obowiązującej od 1 września 2022 roku, funkcjonariuszka rozmawiała z uczniami na temat zagrożeń.

Celem spotkań było naświetlenie młodym ludziom w którym momencie przekracza się prawo, czym jest i czym grozi hejt, jakie narzędzia posiada Policja w kwestii wykrywania cyberprzestępczości i cyberprzemocy, a także co może grozić za złamanie prawa i jakie mogą być jego skutki. Spotkanie objęło całość młodzieży uczęszczającej do Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku.

W prelekcji, profilaktyczce społecznej z nowodworskiej komendy towarzyszyli i służyli pomocą słuchacze z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, szczególnie w zakresie informacji przekazanych na temat promocji zawodu policjanta. Uczniom stojącym przed wyborem dalszej życiowej kariery zostały przekazane kryteria, dotyczące przyjęcia służby w policji oraz przybliżona została specyfika zawodu policjanta.

Młodzież z uwagą i zainteresowaniem wysłuchała cennych rad i informacji przekazanych im przez funkcjonariuszkę nowodworskiej komendy.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.