Policjantka odwiedziła najmłodszych podczas ferii

Policjantka z nowodworskiej komendy, zajmująca się profilaktyką społeczną, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… na stoku” spotkała się z przedszkolakami z Akademii Malucha w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw podczas zimowego wypoczynku.

Asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z nowodworskiej komendy policji, zajmująca się profilaktyką społeczną przez cały rok prowadzi cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa. Odwiedza placówki edukacyjne, realizując programy prewencyjne skierowane do uczniów.

Podczas tegorocznych ferii, w Niepublicznym Przedszkolu Akademia Malucha w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyło się spotkanie edukacyjno – profilaktyczne dla dzieci. Głównym tematem było bezpieczeństwo najmłodszych w trakcie zimowego wypoczynku.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu i bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariuszka przestrzegała przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, a także spędzaniem wolnego czasu w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Policjantka przedstawiła również założenia akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz zachęcała dzieci, do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog”.

Najmłodsi dowiedzieli się również o pracy policjanta i mogli obejrzeć elementy umundurowania i wyposażenia służbowego funkcjonariuszy. Wizyta policjantki wzbudziła wśród przedszkolaków ogromne zainteresowanie, o czym świadczyły liczne pytania, zadawane przez najmłodszych.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.