Policjantki na konferencji dotyczącej zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

W Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się „Konferencja Profilaktyki Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Obecnej Rzeczywistości”. W spotkaniu uczestniczyły funkcjonariuszki z nowodworskiej komendy policji. Była to doskonała okazja do spotkania z kadrą pedagogiczną placówek oświatowych i omówienia aktualnej kondycji psychicznej uczniów, a także wypracowania metod i form działania przez instytucje, które mogą nieść pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia młodych ludzi.

15 marca 2023 r. o godz. 10:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul. Paderewskiego została zorganizowana Konferencja dot. profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Spotkanie zostało zainicjowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Pana Arkadiusza Chełstowskiego, pod patronatem Starosty Nowodworskiego, Pana Krzysztofa Kapusty, przy wsparciu partnerów instytucjonalnych: Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim, Psychokliniki Zdrowia Psychicznego „Educatio” w Chotomowie, Niepublicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej „Nasza Przychodnia”, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, Nowodworskiego Ośrodka Kultury, Gazety Nowodworskiej. Na wstępie uczestnicy mieli okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu Pana Dominika Rachonia, który przedstawił również autoprezentację związaną z depresją.

Na początku spotkania, omówiono bieżącą sytuację, dotyczącą kondycji psychicznej dzieci i młodzieży oraz istotnych problemów jakimi są m. in. autoagresywne zachowania i samookaleczenia.

Podkom. Joanna Wielocha i asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zabrały głos, informując o danych statystycznych oraz na bieżąco podejmowanych przez policjantów działaniach informacyjno- profilaktycznych, skierowanych do dzieci i młodzieży w powiecie nowodworskim. Zapewniły również przedstawicieli placówek edukacyjnych o stałej współpracy z pegagogami szkolnymi i dyrekcją szkół, w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Następnie omówiono zaburzenia depresyjne oraz przedstawiono prelekcję dotyczącą myśli i prób samobójczych. Pani Alicja Nojszewska- Rydlińska wskazała instytucje, które mogą nieść pomoc i wsparcie młodym ludziom w trudnych chwilach i sytuacjach zagrożenia.

Konferencja była doskonałą okazją do spotkania kadry pedagogicznej wszystkich placówek oświatowo- pedagogicznych, działających na terenie powiatu nowodworskiego. Z powodu aktualnej kondycji dzieci i młodzieży oraz przypadków wystąpienia autoagresji i uzależnień, istnieje potrzeba spotkań i poruszania problemów przez instytucje, które mogą nieść pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wspólnie podejmowania działania na rzecz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży znacząco wpłyną na poprawę sytuacji uczniów nowodworskich placówek oświatowych.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.