Policjantki na spotkaniu z seniorami

Policjantki nowodworskiej komendy wzięły udział w spotkaniu „Seniorze 60+!”, w ramach Gmina Czosnów Przyjazna Seniorom. Funkcjonariuszki ostrzegały przed oszustami, którzy podają się za członków rodziny, policjantów, prokuratorów, urzędników, funkcjonariuszy CBŚP, pracowników banku i wyłudzają od osób starszych znaczne sumy pieniędzy.

W sobotę 1 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00, w Szkole Podstawowej w Kazuniu Polskim rozpoczęło się spotkanie „Seniorze 60+”, zorganizowane przez Gminę Czosnów. Obecny był na nim Wójt Gminy Czosnów Pan Antoni Kręźlewicz. Gminie nadano tytuł „Gmina Przyjazna Seniorom”, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie Kart Seniora oraz przekazanie certyfikatów przedsiębiorcom przystępującym do programu.

Oficer prasowa oraz profilaktyczka społeczna z nowodworskiej komendy policji, podczas wystąpienia przedstawiły seniorom prezentację multimedialną, dotyczącą oszustw dokonywanych metodami na tzw. wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP, prokuratora, pracownika banku, urzędnika. Funkcjonariuszki przekazały sposoby działania oszustów i techniki manipulacji, którymi się posługują oraz ostrzegły uczestników w jaki sposób mają postępować, aby nie stać się ofiarami oszustów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.