Policjantki po pościgu zatrzymały dwóch złodziei

Nowodworskie funkcjonariuszki zatrzymały w piątek rano sprawców kradzieży sklepowej. Mężczyźni wzięli z półek markowe kosmetyki, po czym wyszli nie płacąc za towar. Jedna z policjantek po pościgu zatrzymała 22– latka, a druga 31– latka. Ich łupem padły kosmetyki o wartości 1400 zł. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, podczas służby codziennie kontrolują placówki handlowe, w których może dochodzić do kradzieży. Dzięki takim działaniom kilka dni temu wpadli kolejni amatorzy cudzej własności. Nowodworskie policjantki wiedziały, że do drogerii w pobliżu komendy przyszedł młody mężczyzna, wziął z półek markowe perfumy, po czym schował je pod kurtkę. Funkcjonariuszki błyskawicznie pojawiły na miejscu. Przez witrynę zobaczyły młodego chłopaka, nerwowo rozglądającego się po sklepie. W pewnym momencie przekroczył on linię kas i wybiegł na ulicę. Oficer prasowa od razu zareagowała i ruszyła w pościg za złodziejem. Po przebiegnięciu kilkuset metrów zatrzymała go na jednym z osiedli, pomiędzy blokami. Przytrzymała młodego mężczyznę do czasu przyjazdu dzielnicowych, którzy przewieźli 22- latka do nowodworskiej komendy. Mężczyzna miał przy sobie skradzione chwilę wcześniej flakony perfum.

W tym czasie funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną dostrzegła drugiego mężczyznę, przyglądającego się z niepokojem całej interwencji. Uwagę policjantki zwróciło to, że z kieszeni spodni i kurtki 31– latka wystawały opakowania z kosmetykami. Trafnie wytypowała amatora cudzej własności i nie wahając się ani chwili, zatrzymała go.

22– latek i jego 31– letni kolega trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji. Łączna suma skradzionych przez nich przedmiotów, w postaci perfum, kremów i maszynek do golenia wyniosła 1400 zł. Śledczy przedstawili im zarzuty karne, do których popełnienia się przyznali. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji nowodworskich funkcjonariuszy, udało się na gorącym uczynku zatrzymać dwóch sprawców przestępstw.

Zgodnie z kodeksem karnym, za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.