Pomiechówek: Areszt wobec agresywnego 32-latka

Najbliższe 3 miesiące w jednostce penitencjarnej spędzi 32-latek z gminy Pomiechówek, który uporczywie nękał, groził i uszkodził mienie członkom swojej najbliższej rodziny. Na wniosek nowodworskiej prokuratury sąd zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy.

Funkcjonariusze z Pomiechówka pod koniec służby zostali powiadomieni o agresywnym mężczyźnie, który wszczyna awantury ze swoją rodziną, z którą zamieszkuje na jednej posesji. Jak się okazało, 32-latek był bardzo dobrze znany miejscowym policjantom.

Członkowie rodziny poinformowali policjantów, że mężczyzna uporczywie nęka oraz grozi im pozbawieniem życia i zdrowia. Będący pod wpływem alkoholu agresor odpowie również za uszkodzenie mienia, ponieważ siekierą stłukł szyby w oknach domu oraz dwóch autach należących do jego rodziny, a ponadto nożem poprzebijał w nich opony. Będący na miejscu policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mieszkańca gminy Pomiechówek. Podczas czynności ujawnili w jego ubraniach wspomniany wcześniej nóż. Warto nadmienić, że 32-latek naruszył prawo w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez nowodworskich śledczych, Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim zawnioskowała do tamtejszego Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi teraz w jednostce penitencjarnej. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

st. asp. Joanna Wielocha/ st.sierż. Damian Korbuszewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.