Pomiechówek: Kolejny przetarg na budowę dworca kolejowego

Kolejny raz Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę dworca systemowego w Pomiechówku. Gdy wyłoniony zostanie wykonawca, będzie mieć rok na budowę. Czy tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg? Kolejarze na oferty czekają do 15 stycznia.

Przewidziano realizację parterowego obiektu w technologii tzw. innowacyjnego dworca systemowego. W części dworcowej przewidziano ogrzewaną poczekalnię, ogólnodostępne toalety, ścianę zegarową, otwartą poczekalnię pod zadaszeniem od strony peronów. W części miejskiej znajdą się lokale handlowo-usługowe.

Realizacja dworca wymusi rozbiórkę obiektu dotychczas przeznaczonego na sprzedaż biletów, wiaty dla osoby przeprowadzającej dzieci przez pasy, obiektu handlowego oraz wiaty przystankowej autobusowej. Projekt zakłada też uporządkowanie terenu wokół dworca. Przewidziano miejsca postojowe, w tym z możliwością ładowania samochodów elektrycznych.

Termin składania ofert mija 15 stycznia. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.