Pomiechówek: Trzech chętnych wybudować dworzec kolejowy

PKP SA otworzyły oferty w ponowionym przetargu na budowę dworca systemowego w Pomiechówku. Wszystkie oferty przekraczają zaplanowany budżet – zamawiający musi teraz zastanowić się, czy dołożyć do projektu.

W ramach przetargu przewidziano realizację parterowego obiektu w technologii tzw. innowacyjnego dworca systemowego. W części dworcowej przewidziano ogrzewaną poczekalnię, ogólnodostępne toalety, ścianę zegarową, otwartą poczekalnię pod zadaszeniem od strony peronów. W części miejskiej znajdą się lokale handlowo-usługowe.

We wtorek (15.01) minął termin składania ofert. O zamówienie ubiegają się trzy podmioty. Najtańszą propozycję złożyła Balzola, która zaproponowała 10,7 mln zł. Torpol oferuje 11,2 mln zł brutto, a A-S Projekt – 11,3 mln zł brutto.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. PKP SA muszą się zastanowić teraz, czy zwiększyć budżet na zamówienie. Jeśli zamawiający postanowi jednak wybrać wykonawcę, to nowy projekt zostanie zrealizowany w ciągu ok. 50 tygodni.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.