Pomiechówek: Wspólne sadzenie lasu

Na terenie leśnictwa Pomiechówek, leśnicy wraz z posłami i samorządowcami posadzili las.

Rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce przy leśniczówce, gdzie przywitano wszystkich gości. Wśród osób, które przybyły posadzić nowy las, znaleźli się między innymi Europoseł Ryszard Czarnecki, Poseł na Sejm RP Piotr Uściński oraz Wójt Gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki. W części oficjalnej głos zabrał nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna Stefan Traczyk. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na rolę lasów, a także podkreślił kwestie współpracy leśników z samorządem lokalnym. Po części oficjalnej wszyscy zebrani przejechali w miejsce, gdzie zaplanowano odnowienia.

Przed przystąpieniem do pracy, uczestnicy wydarzenia zostali zapoznani z zasadami sadzenia lasu. Po przeprowadzonym instruktarzu, wszyscy goście otrzymali rękawiczki, kostury, a także przywiezione na powierzchnię kasety z sadzonkami sosny kontenerowej i przystąpili do pracy. Na przygotowanej wcześniej powierzchni posadzili w sumie 4 tysiące młodych drzewek.

Nie było to pierwsze tego typu spotkanie na terenie Nadleśnictwa Jabłonna. Pod koniec marca posadzono również wyrostki dębowe tzn. wielolatki, które oprócz specjalnej techniki sadzenia wymagają także odpowiednio przygotowanej gleby.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.