Nowy Dwór Maz: Od 8 maja ruch wahadłowy na moście

Od środy 8 maja prace remontowe na moście na rzece Narwi w Nowym Dworze Mazowieckim, w ciągu drogi krajowej 85 wchodzą w kolejną fazę. Ruch na moście prowadzony będzie wahadłowo i sterowany sygnalizacją świetlną oraz wspomagany sterowaniem ręcznym.

Wstępnie ruch wahadłowy miał obowiązywać od 23 kwietnia ale termin wprowadzenia zmiany w organizacji ruchu został przełożony na 8 maja br. w związku z tym, że wykonawca nie skompletował pełnego oznakowania niezbędnego do wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Do zakresu prac remontowych należy zaliczyć m.in. naprawę przęseł, podpór wiaduktów, dylatacji, izolacji płyty pomostu, odwodnienia, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego. Po zrealizowaniu tych robót ułożona zostanie nowa nawierzchnia na moście i chodnikach oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome.

Wykonawcą jest firma WPM Mosty z Warszawy, która zrealizuje prace za ok. 2,7 mln zł. Umowny termin zakończenia robót minie w październiku 2019r.

Kierowcom udającym się przez most, dalej w kierunku Zakroczymia, Wyszogrodu czy Płońska, zalecany jest objazd przez Kazuń i dalej DK7 do węzła Zakroczym gdzie można zjechać na DK62 w Kierunku Zakroczymia, Wyszogrodu i Płocka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.