Port Lotniczy Warszawa – Modlin rozszerzy możliwości obsługi technicznej samolotów

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin sp. z o.o. nawiązał wieloletnią współpracę z renomowaną firmą Simple Avia Ltd mającą swoją siedzibę w Londynie.

Umowa dotyczy dzierżawy nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę hangarową, wraz z odpowiednią płytą przedhangarową oraz zapleczem technicznym.

Na terenie o powierzchni ponad 18 tysięcy metrów kwadratowych, planowane jest posadowienie hangaru o powierzchni użytkowej wynoszącej około 10 tysięcy metrów kwadratowych, wraz z przylegającą płytą przedhangarową. Nowy obiekt umożliwi jednoczesną obsługę techniczną nawet sześciu samolotów tzw. kodu C, takich jak Boeing 737 czy Airbus 320. Planowane rozpoczęcie działalności obsługowej przewidziane jest na rok 2025.

Firma Simple Avia Ltd specjalizuje się w różnorodnych usługach, w tym konwersjach i remontach kabin samolotów różnych typów i rozmiarów, naprawach konstrukcji i kompozytów, kontrolach i zapobieganiu korozji, a także wymianach silników i podwozia.

Dzięki tej umowie, Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin znacząco poszerzy możliwości obsługi samolotów, przyciągając nowych klientów zainteresowanych usługami technicznymi, tworząc nowe miejsca pracy oraz wspierając rozwój regionu mazowieckiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.