Debaty społeczne w Zakroczymiu i Nasielsku

W tym tygodniu odbyły się debaty społeczne dla mieszkańców gminy Zakroczym i Nasielsk. Wzięli w nich udział funkcjonariusze nowodworskiej policji, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz mieszkańcy poszczególnych gmin. Podczas spotkań rozmawiano na temat bezpieczeństwa na terenie powiatu nowodworskiego.

13 i 14 września 2023 r. odbyły się debaty społeczne dla mieszkańców gminy Zakroczym i Nasielsk. W spotkaniach udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim mł. insp. Rafał Trzaskoma, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim podinsp. Zbigniew Prusinowski, Komendant Komisariu Policji w Nasielsku podinsp. Dariusz Leszczyński, Kierownik Posterunku Policji w Zakroczymiu asp. szt. Piotr Barcikowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Sebastian Podgórski oraz dzielnicowi. Przybyli również przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego m.in.: Burmistrz Zakroczymia Pan Artur Ciecierski, Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Zakroczym Pan Piotr Serwatka oraz mieszkańcy.

Podczas debat przedstawiono prezentację multimedialną, zawierającą dane statystyczne dotyczące ilości przestępstw w 7 najbardziej uciążliwych społecznie kategoriach, stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie całego powiatu oraz w poszczególnych gminach.

Omówiono realizację wniosków zgłoszonych przez mieszkańców popdczas ubiegłorocznych debat oraz rekomendacje dla Policji. Zaprezentowano Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację „Moja Komenda” z bazą teleadresową wszystkich jednostek policji na terenie naszego kraju. Przekazano informacje na temat dzielnicowych, pełniących służbę w poszczególnych miejscowościach oraz o ich aktualnych planach priorytetowych. Omówiono zagrożenia związane z dokonywaniem oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku”. Ostatnia część spotkania przeznaczona była na dyskusję. Mieszkańcy zadawali pytania, dzielili się problemami z jakimi zetknęli się w miejscu swojego zamieszkania.

Wszystkie złożone przez uczestników debat wnioski będą analizowane oraz na bieżąco uwzględniane w trakcie pełnionej przez policjantów służby.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.