Posprzątali szlaki turystyczne Twierdzy Modlin

W sobotę (22.04) szlaki turystyczne w Twierdzy Modlin z inicjatywy Zarządu Osiedla oraz zarządcy terenu, zostały posprzątane przez miłośników historii. Trzy grupy wraz z przewodnikami udały się na spacer z historią połączony ze sprzątaniem. Mimo niedużej ilości chętnych udało się zapełnić wiele worków śmieci.

Kilka dni temu Sebastian Sosiński dyrektor obiektów Twierdzy Modlin zaapelował o niezaśmiecanie terenu nad rzeką Wisłą przy metalowych schodach przy „białych blokach”. Burzliwa dyskusja była początkiem działań Zarządu Osiedla oraz lokalnych społeczników aby posprzątać nie tylko teren schodów ale i szlaki turystyczne. Przewodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oprowadzili chętnych po ciekawych zakątkach modlińskiej Twierdzy. Na uczestników spacerów czekały bezpłatne wejściówki do muzeum „Prochownia” czy na tarasy widokowe Wieży Czerwonej. Na koniec sprzątania uczestnicy mogli posilić się smaczną grochówką. Do akcji aktywnie włączyli się członkowie stowarzyszenia WND- Wiarygodność, Niezależność, Dialog.

Za nami akcja sprzątania szlaków turystycznych Twierdzy Modlin. Dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizacje wydarzenia a przede wszystkim osobom, które wzięły udział w sprzątaniu – mówi Jacek Topczewski przewodniczący Zarządu Osiedla Modlin Twierdza.

Dobrze kiedy są ludzie, którzy chcą bezinteresownie wspierać działania pozytywnie wpływające na stan naszej pięknej zabytkowej dzielnicy. Szczególnie przy tak pięknej pogodzie można łączyć przyjemne z pożytecznym. Już za tydzień druga akcja (a właściwie dwie po obu stronach Narwi). Zachęcam do włączania się – dodaje Jacek Kowalski burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.

A już w najbliższą sobotę sprzątanie skarpy nad rzeką Wisłą przy „białych blokach”

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.