W sobotę przed godziną 18 na zjeździe z ronda na ulicy Paderewskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, doszło do potrącenia rowerzystki przez kierującego samochodem marki Peugeot. W wyniku zdarzenia pomocy medycznej potrzebowała zarówno rowerzystka jak i kierujący samochodem osobowym. Na targowisku miejskim lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierujący samochodem osobowym 72-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego po zjechaniu z ronda na skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Paderewskiego, doprowadził do zderzenia z 50-letnią nowodworzanką jadącą na rowerze. W wyniku zderzenia rowerzystka przewróciła się i doznała urazów kończyn dolnych.

Kierujący pojazdem po wyjściu z samochodu raptem osunął się na ziemię i stracił przytomność. Świadkiem zdarzenia był strażak – ochotnik, który natychmiast sprawdził parametry życiowe mężczyzny. Niestety okazało się, że u mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Strażak ułożył mężczyznę na plecach aby rozpocząć masaż serca. Na całe szczęście na miejscu pojawił się już pierwszy zespół Ratownictwa Medycznego, który natychmiast rozpoczął resuscytację krążeniowo oddechową i po chwili przywrócił funkcje życiowe u 72-latka.

W związku z tym, że stan mężczyzny był poważny, zadecydowano o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował pacjenta do specjalistycznego szpitala w Warszawie. Poszkodowana w zderzeniu kobieta, została przewieziona do szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z nowodworskiej Komendy Powiatowej Policji.

Zobacz również