Pożar kotłowni w Wilkowie nad Wisłą

W poniedziałek (11.12) o godiznie 2:36 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w Wilkowie nad Wisłą gmina Leoncin. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały 4 zastępy ratowniczo gaśnicze.

Pierwszy zastęp, który przybył na miejsce zastał rozwinięty pożar kotłowni oraz część elewacji budynku mieszkalnego. 4 osoby, które spały w budynku zdążyły się ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków. Działania gaśnicze polegały na wprowadzeniu roty ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku i podaniu prądu wody w natarciu na płonące pomieszczenie. Druga rota przystąpiła do gaszenia płonącej elewacji.

Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do sprawdzenia pozostałych pomieszczeń i poddasza. Działania Straży Pożarnej trwały 2 godziny i 56 minut. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. W akcji udział brały 2 zastepy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim oraz 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leoncinie.

Foto: KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.