Pożar wyposażenia mieszkania

W poniedziałek (5.01) około godziny 14:30 w jednym z mieszkań w Zakroczymiu przy ulicy Warszawskiej doszło do pożaru. Na miejsce natychmiast zadysponowano 3 zastępy ratowniczo – gaśnicze. Strażacy po przybyciu na miejsce zastali płonące się elementy wyposażenia mieszkania. Natychmiast rozwinięto linie gaśniczą i wprowadzono ratowników do środka. Po przybyciu zastępów z JRG Nowy Dwór Mazowiecki rozwinięto koleją linie gaśniczą oraz wprowadzono ratowników do środka.

Istniało podejrzenie że w środku może przebywać jakaś osoba w związku z tym na miejsce prewencyjnie wezwano pogotowie ratunkowe. Na miejsce działań przybył Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Strażacy po wejściu do zadymionego mieszkania zastali rozwinięty pożar mebli. Natychmiast podano prądy wody na ogień. Inni ratownicy przystąpili do przeszukania pomieszczeń w celu udzielenia pomocy ewentualnym poszkodowanym. Na szczęscie mimo wcześniejszych informacji od zgłaszających w środku nikogo nie było. Na miejsce wezwano policję i pogotowie energetyczne.

Na szczęście było więcej dymu niż ognia i po krótkiej chwili działania zostały zakończone – mówi st. kpt. Mariusz Wyszyński zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim

Udział w akcji:
531-21 – JRG Nowy Dwór Maz
531-22 – JRG Nowy Dwór Maz
531-90 – JRG Nowy Dwór Maz
539-50 – OSP Zakroczym
02-87 – Zespół „P” Ratownictwa Medycznego Zakroczym
ZZ618 – Komisariat Policji Zakroczym
Pogotowie Energetyczne

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.