Pozostawiony bagaż przyczyną opóźnienia dwóch samolotów

Ewakuacja 200 osób z terminala lotniska Warszawa – Modlin, blokada i ewakuacja dróg dojazdowych, przybycie służb medycznych, Straży Pożarnej oraz Policji następnie interwencja pirotechników Straży Granicznej i w konsekwencji opóźnienie dwóch samolotów o kilkadziesiąt minut.

Powodem całego zamieszania była niepozorna czarna reklamówka pozostawiona przed stanowiskami do kontroli bezpieczeństwa na nowodworskim lotnisku. Jak w przypadku każdego pozostawionego bez opieki bagażu konieczne było podjęcie działań mających zapewnić bezpieczeństwo osób znajdujących się w porcie lotniczym i przeprowadzenie rozpoznania pozostawionego przedmiotu. Po zakończeniu ewakuacji do pracy przystąpili pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Na szczęście tym razem zawartość reklamówki nie stanowiła zagrożenia dla otoczenia. Służbom nie udało się ustalić właściciela bagażu. Do zdarzenia doszło w środę 26 października.

Działania służb spowodowały opóźnienie odlotu dwóch samolotów o blisko pół godziny.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.