Podczas kontroli wyszło, że wszystko jest nie tak

W tym tygodniu nowodworscy patrolowcy zatrzymali do kontroli 44- latka kierującego chevroletem. Podczas interwencji okazało się, że mieszkaniec gminy Leoncin zlekceważył sądowy zakaz, auto ma tablice rejestracyjne od innego pojazdu, nie jest dopuszczone do ruchu oraz nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

W poniedziałkowy poranek, policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Przytorowej podjęli kontrolę drogową chevroleta. Podczas interwencji wyszło na jaw, że pojazd posiada przytwierdzone tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Żeby tego było mało, auto, którym kierował mieszkaniec gminy Leoncin nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia oraz nie było dopuszczone do ruchu.

Za chwilę sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało też, że 44- latek kierujący chevroletem posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim, obowiązujący przez okres 36 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do wydanego przez sąd zakazu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pojazd został odholowany na parking depozytowy. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.