Przewodnik z psem spotkał się z uczniami zakroczymskiej podstawówki

W tym tygodniu profilaktyk nowodworskiej komendy i przewodnik psa służbowego wraz ze swoim owczarkiem belgijskim, odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zakroczymiu. Dzieci na własne oczy obejrzały tresurę psa służbowego oraz usłyszały cenne wskazówki, dotyczące bezpieczeństwa. Najmłodsi chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazując się przy tym dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa.

We wtorek 25 października br. asp. Aneta Fabisiak- Wydurska, wspólnie z przewodnikiem psa służbowego mł. asp. Albertem Tkaczykiem z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz jego czworonożnym partnerem- owczarkiem belgijskim Mirtem, udali się do Szkoły Podstawowej im. Pomnik Wdzięczności w Zakroczymiu. Spotkali się tam z uczniami klas 0-III. Najmłodsi na własne oczy obejrzeli tresurę psa policyjnego i zobaczyli kilka sztuczek z jego udziałem.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali również cennych rad funkcjonariuszki, dotyczących zachowania się w sytuacjach zagrożenia, ostrożności podczas kontaktu z osobą obcą oraz w czasie poruszania się po drodze czy spędzania czasu wolnego na dworze. Całe spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, którzy chętnie wzięli udział we wspólnej dyskusji, zadając mnóstwo ważnych i ciekawych pytań.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.