Próbując uniknąć odpowiedzialności zamienili się miejscami

Obywatel Ukrainy chciał oszukać policjantów i uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie. Mężczyzna po tym, jak został zatrzymany do kontroli drogowej, zamienił się miejscem z pasażerem. Okazało się, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, był w stanie po użyciu alkoholu i przekroczył dozwoloną prędkość. Został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

W tym tygodniu policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego na terenie gminy Czosnów interweniowali wobec kierowcy audi. Powodem kontroli było przekroczenie dozowolonej prędkości aż o 42 km/h. Kiedy funkcjonariusz podchodził do kontrolowanego auta zauważył, że mężczyzna za kierownicą zamienia się miejscem z siedzącym na tylnym fotelu pasażerem. Nie uszło to uwadze policjanta, który przez czały czas w zasięgu wzroku miał kierowcę audi. 21-latek wkrótce przyznał się do kierowania pojazdem i do zamiany miejsc.

Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie obywatela Ukrainy 0,26 promila alkoholu, co oznaczało, że znajdował się on w stanie po użyciu alkoholu.
Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim w sierpniu tego roku orzekł wobec 21- latka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 12 miesięcy.

Policjanci przewieźli obywatela Ukrainy do nowodworskiej komendy i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Nowodworscy funkcjinariusze przedstawili mu zarzuty niestosowania sie do sądowego zakazu oraz kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo został na niego nałożony mandat karny za przekorczenie dozowolonej prędkości.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.