Propaganda ruszyła!

Ulice, wolne miejsca na ogrodzeniach, budynkach, słupach, witrynach sklepowych, bardzo szybko zamieniają się w miejsca gdzie kandydaci na burmistrza, radnych zarówno miejskich, powiatowych oraz do sejmiku umieszczają swoje banery, plakaty i inne obiecanki przedwyborcze.

Prym w tym wiedzie ugrupowanie WND, ponieważ jak się rządzi od kilkunastu lat to ofiarowane przez darczyńców (członków i sympatyków WND ) pieniądze na ten cel zawsze są starannie przygotowane. Jakie to były sumy i kto ofiarował na wybory 2014 – 2018 wystarczy skorzystać z informacji Komitetu Wyborczego WND umieszczonej w internecie .

W tym przypadku na pewno nic się nie zmieni bo władza uzależnia. I tak się dzieje od lat dzięki nieznajomości realiów przez potencjalnych wyborców. Przedwyborcza kiełbaska, piwko, kolorowe zdjęcia okraszone obiecankami zdają egzamin.

Można zadać mi pytanie dlaczego o tym piszę. Odpowiedz jest prosta.
Od kilku dni, celowo czy nie, na wprost mojego okna na ogrodzeniu umieszczono plakat wyborczy kandydata na burmistrza (obecnego burmistrza) wspierającego się znamiennym hasłem „Razem zmieniajmy” W ostatnich wyborach hasłem było „Służyć ludziom”

Widocznie służba ludziom nie wyszła skoro kandydat chce się zjednać z ludem i wspólnie po tylu latach rządzenia zmieniać na lepsze to co zostało zniszczone.
Za to bardzo cenię obecnego burmistrza, ma cywilną odwagę przyznać się do zatracenia dialogu ze społeczeństwem, za chęć odcięcia się od radnych z ugrupowania WND i jak nakazuje ustawa o samorządzie gminnym rozwijać dobrobyt mieszkańców miasta wspólnie z nimi.

Tak aby hasło „Szczęśliwego Nowego Dworu” nie było sloganem a odbiciem realnej rzeczywistości. Panie burmistrzu za okazaną odwagę należą się słowa uznania. Czy to wystarczy pokażą nadchodzące wybory. Starych drzew nie powinno się przesadzać, życzę powodzenia oraz przyszłej konstruktywnej współpracy z radnymi chcącymi realnego rozwoju naszego miasta.

Oleksiak Włodzimierz

Ps. Mam ogromną prośbę do radnych z WND, aby dokonali samooceny swoich obiecanek, cacanek umieszczonych w broszurze WND „Nowy Dwór Mazowiecki lata 2010 – 2014” jakie obiecali mieszkańcom i publicznie na stronach np. Faktów Nowodworskich na stronie internetowej miasta, przedstawili ich realizację. Ciekawi mnie kto to zrobi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.