Kronika Kryminalna od 24 do 30 września

Przedstawiamy aktualne wydanie Kroniki Kryminalnej za okres od 24 do 30 września. Materiał został przygotowany przez Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

ZAKROCZYM
ul. Płońska – nietrzeźwy kierujący

28 września po 19.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 58-letnią kierującą Mitsubishi, która przejechała skrzyżowanie na „czerwonym świetle”. Kobieta po przebadaniu miała prawie 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Wygoda Smoszewska – nietrzeźwy kierujący
29 września przed 21.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 43-letniego kierującego Ford Focus. Mężczyzna po przebadaniu miała prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Łomna Las– nietrzeźwy kierujący

24 września po 8.00, policjanci z Czosnowa , zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego VW Passat. Mężczyzna po przebadaniu miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca wcześniej, na drodze nr 7 w Zakroczymiu, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POLICJANCI NA HAPPENINGU
Policjanci z naszej komendy uczestniczyli w happeningu zorganizowanym przez Straż Miejską w Nowym Dworze Mazowieckim w ramach projektu „EKO-STRAŻNIK”. Celem imprezy było pokazanie lokalnej społeczności idei projektu oraz zaangażowanie dzieci całego powiatu. Grupa ponad 200 „Eko-Strażników” przeszła ulicami miasta, skandując m.in. hasła dotyczące ekologii, bezpieczeństwa oraz wzajemnego poszanowania. O bezpieczeństwo uczestników dbali funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz policjanci WRD.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81652,Policjanci-na-happeningu.html

II MIEJSCE NOWODWORSKICH POLICJANTÓW W TURNIEJU PIŁKARSKIM
W zeszłym tygodniu na terenie NOSIR odbyły się zawody piłki nożnej służb mundurowych powiatu nowodworskiego. Rozgrywki zorganizował dyrektor obiektu pod patronatem Burmistrza Miasta. Na boisku nie zabrakło drużyny nowodworskich policjantów, którzy w szranki zawodów stanęli w 10 osobowym składzie. Nasi funkcjonariusze zajęli II miejsce ulegając w finale ekipie saperów. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i medale.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81658,II-miejsce-nowodworskich-policjantow-w-turnieju-pilkarskim.html

997 PRZEŁĄCZA SIĘ NA 112!
Przez najbliższe kilka tygodni w Komendzie Stołecznej Policji będzie trwał proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Numer nadal będzie aktywny, zmieni się jedynie miejsce odbioru zgłoszenia. I tak od 26 września 2018 r. osoby dzwoniące ze stolicy pod ten numer zostaną automatycznie połączone z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie. Podobne przełączenia – w październiku – nastąpią również w powiatach okołowarszawskich, z tym, że dzwoniący z tych rejonów zostaną połączeni z CPR w Radomiu.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/47364,997-przelacza-sie-na-112.html

„BEZPIECZNA DROGA” Z PRZEDSZKOLAKAMI
W zeszłym tygodniu policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła przedszkole nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim. W spotkaniu uczestniczyło 40 przedszkolaków. Funkcjonariuszka opowiadała o swojej pracy i uczyła dzieci bezpiecznego poruszania się po drodze. Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81778,quotBezpieczna-drogaquot-z-przedszkolakami.html

„SENIORZE, NIE DAJ SIĘ!” – AKCJA PROFILAKTYCZNA W BANKACH
Nowodworscy dzielnicowi wspomagają policyjną profilaktykę i jako policjanci pierwszego kontaktu, angażują się w przedsięwzięcia, które mają służyć bezpieczeństwu mieszkańców. Jedna z kampanii informacyjnych pt. „Seniorze, nie daj się!” jest z dużym poświęceniem realizowana przez policyjnych profilaktyków, którzy docierają do różnych podmiotów, aby zachęcić ich do promocji bezpieczeństwa. Asp. Joanna Wielocha i st. sierż. Sylwia Ochmańska przekazały ostatnio ulotki promujące akcję pracownikom banków.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81812,quotSeniorze-nie-daj-siequot-akcja-profilaktyczna-w-bankach.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.