Przekroczyli prędkość i stracili prawa jazdy

Nadmierna prędkość to nadal jeden z czynników powodujących wiele zdarzeń drogowych. Niestety zdarzają się sytuacje, że kierowcy lekceważą ograniczenia prędkości i za nic mają kwestie bezpieczeństwa. Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów, które mają wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ostatnim czasie funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zatrzymali 6 kierujących, którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Policjanci nowodworskiego Wydziału Ruchu Drogowego podczas codziennej służby na drogach naszego powiatu, prowadzą czynności pomiarowe i sprawdzają czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali aż 6 kierujących, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł na drodze nr 62 w Starym Orzechowie. Użyty przez mundurowych ręczny miernik prędkości wskazał, że mieszkaniec Raciąża pędził oplem z prędkością aż 114 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Na dodatek sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że 42- latek ma wydaną decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy. W związku z tym policjanci sporządzili dokumentację do sądu, a na kierującego nałożyli mandat i punkty karne. Mieszkancowi powiatu płońskiego może teraz grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia w Nasielsku na ul. Młynarskiej funkcjonariusze nowodworskiej drogówki wykonali pomiar prędkości i okazało się, że kierujący citroenem 20- latek nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość ale będzie musiał się liczyć też z konsekwencjami swojego zachowania. Mieszkaniec Marek jechał o 56 km/h za szybko w terenie zabudowanym, co oznacza, że oprócz mandatu i punktów karnych, stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się tego dnia również 20- letni nowodworzanin, który na ul. Wojska Polskiego rozpędził się kią do ponad 100 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania i jest w trakcie kursu na prawo jazdy, a auto „pożyczył” od rodziców. Policjanci sporządzili przeciwko niemu wniosek do sądu o ukaranie oraz nałożyli mandat karny.

27 lipca br. mundurowi zatrzymali w Starym Orzechowie dwóch piratów drogowych, którzy za swoje lekkomyślne zachowanie stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące. Zostały też na nich nałożone mandaty, a do kont dopisano punkty karne. Powodem była nadmierna prędkość. Okazało się bowiem, że kierujący volkswagenem 37- latek z Warszawy jechał przez obszar zabudowany mając na liczniku 103 km/h, podczas gdy obowiązywała go w miejscu pomiaru „pięćdziesiątka”, natomiast 27- letni kierowca toyoty z Warszawy, w tym samym miejscu miał na liczniku 106 km/h.

Następnego dnia również na terenie pomiechowskiej gminy został zatrzymany kolejny amator szybkiej jazdy. Kierowca volkswagena rozpędził się w Stanisławowie do 115 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. 23- latek z Pomiechówka został ukarany mandatem. Poza tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3-miesięcy.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.