Przyznano środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Rząd przyznał kolejne środki w ramach II edycji Polskiego Ładu, Rządowy Program Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie trafi do wszystkich gmin powiatu nowodworskiego. Łączna kwota dofinansowania to 9.651.000 złotych.

W gminie Czosnów dofinansowano kwotą 300 tysięcy remont cmentarza wojennego w Wierszach oraz za kwotę 1,2 mln złotych zagospodarowanie terenu wokół zabytkowej Kaplicy Trębickich w Łomnie oraz za 3,5 mln złotych remont cmentarza Mauzoleum w Palmirach.

W gminie Leoncin wykonana zostanie za 147 tysięcy dokumentacja techniczan w zakresie generalnego remontu drewnianej kaplicy cmentarnej w Leoncie oraz za 833 tysiące renowancja kościła parafialnego.

W gminie Nasielsk za 196 tysięcy przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie i roboty budowlane w budynku dawnego domu modlitwy.

Gmina Pomiechówek pozystała 700 tysięcy na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich na budynku zabytkowego kościoła w Pomiechowie.

400 tysięcy trafi za to do gminy Zakroczym, gdzie przeprowadzone zostaną prace budowlane przy kościele p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zakroczymiu wraz z renowacją zabytkowej bramy kościelnej.

Nowy Dwór Mazowiecki pozystał 1.248.000 złotych na prace konserwatorskie przy ścianach i sufitach w zakresie tynków oraz detali architektonicznych wraz z modernizacją instalacji elektrycznej w kościele św. Michała Archanioła w Centrum miasta.

Na remont pokrycia dachowego w parafii pw Świętego Wojciecha w Nasielsku, Starostwo Powiatowe pozystało 1.127.000 złotych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.