Uszkodzili kamerę monitoringu i ogrodzenie. Dodatkowo 41-latek posiadał mefedron

Kilka dni temu nowodworscy kryminalni wspólnie z dzielnicowymi zatrzymali dwóch sprawców uszkodzenia mienia, na terenie należącym do jednej ze wspólnot mieszkaniowych. Podczas interwencji okazało się, również, że legitymowany 41- latek posiada przy sobie narkotyki. Cała trójka trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 24 i 21- latek usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat więzienia. 41- latek odpowie natomiast za posiadanie środków odurzających.

Kilka dni temu do oficera dyżurnego nowodworskiej komendy wpłynęła informacja, że na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego nieznani sprawcy uszkodzili ogrodzenie oraz kamery monitoringu. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci. Dzięki dobrej współpracy i zaangażowaniu funkcjonariuszy kryminalnych i dzielnicowych, w ciągu kilku godzin udało się wytypować i zatrzymać sprawców tego zdarzenia. 24- latek i jego o trzy lata młodszy kolega jeszcze tego samego dnia trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych nowodworskiej komendy. Nowodworscy śledczy przedstawili im zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Uwagę dzielnicowych zwrócił również obecny na miejscu interwencji 41- latek. Mężczyzna ewidentnie próbował uniknąć spotkania z policjantami. Wkrótce okazało się, co było tego powodem. Nowodworzanin posiadał przy sobie narkotyki. Mundurowi ujawnili przy nim torebkę z zapięciem strunowym, a w niej biały proszek. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam funkcjonariusze przeprowadzili wstępne badanie zabezpieczonej substancji. Narkotester wskazał na mefedron.
Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 41- latkowi zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.