Rekordowe wyniki przewozowe nowodworskiego lotniska

W lipcu br. z usług Lotniska Warszawa-Modlin skorzystało aż 347 041 pasażerów, a obsłużono na nim 2 167 operacji lotniczych.

„Wyniki przewozowe odnotowane w tegorocznym lipcu są rekordowe i jest to najlepszy miesiąc w historii naszego lotniska. Długie pasmo naszych świetnych wyników miesięcznych ma kontynuację w lipcu 2023 roku, czyli w miesiącu, w którym obchodzono 11-lecie działalności Lotniska Warszawa-Modlin” – z dumą informuje Tomasz Szymczak, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu.

W lipcu br. zanotowano 105,3% wolumenu ruchu pasażerskiego z lipca ubiegłego roku, przy nieco mniejszej liczbie operacji lotniczych (99,4%), natomiast liczba pasażerów i liczba operacji lotniczych w porównaniu z lipcem 2019 roku to, w ujęciu procentowym, odpowiednio 116,7% i 114,7%. „Wzrost obydwu najważniejszych wskaźników w lipcowych wynikach przewozowych aż o ok. 1/7 w porównaniu z bardzo dobrym, ostatnim przed pandemią 2019 rokiem to bezprecedensowe osiągnięcie” – entuzjastycznie podkreśla Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.

Największym zainteresowaniem pasażerów w lipcu br. cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Dublin, Rzym, Alicante, Oslo, Saloniki, Mediolan, Sztokholm, Paryż i Ryga.

Wyjątkowo dobry wynik lipcowy zapewne miał wpływ na to, że już 10 sierpnia br. na Lotnisku został obsłużony jego 25-milionowy pasażer. Przyleciał on popołudniowym lotem z Rygi, a w Terminalu czekało na niego uroczyste przyjęcie i wiele atrakcyjnych upominków od portu lotniczego i jego partnerów. Poprzedni rekord co do liczby obsłużonych pasażerów na Lotnisku Warszawa-Modlin – 331 474 osób – został ustanowiony w maju br.

Pod koniec lipca na parterze strefy ogólnodostępnej terminalu pasażerskiego, naprzeciw windy, uruchomiony został Kącik Kawowy Stop Cafe, z bogatą ofertą kaw. Kącik w swojej ofercie ma również inne napoje, kanapki oraz słodkie przekąski. Miejsce to, od kiedy tylko zaczęło działać, cieszy się dużą popularnością wśród klientów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.