Rekordowy wynik dotyczący przewiezionych pasażerów na nowodworskim lotnisku

Z usług Lotniska Warszawa-Modlin w sierpniu 2023 roku skorzystało aż 352 009 pasażerów i obsłużono na nim 2 194 operacje lotnicze.

Liczba obsłużonych pasażerów w tegorocznym sierpniu oznacza pierwszy przypadek przekroczenia na Lotnisku Warszawa/Modlin 350 tys. obsłużonych pasażerów w danym miesiącu kalendarzowym oraz absolutny rekord miesięczny od początku funkcjonowania tego portu lotniczego. Uzyskany wynik potwierdza, że pasażerowie doceniają dostępną na nim ofertę i bardzo chętnie z niej korzystają.

Porównując liczbę pasażerów z tego miesiąca z poprzednich lat do sierpnia br. widzimy, odpowiednio, 116,1% wartości dla 2019 roku i 106,2% dla roku 2022, natomiast co do liczby operacji jest to 112,9% w porównaniu do sierpnia 2019 roku oraz praktycznie constans w porównaniu do sierpnia roku 2022.

W sierpniu wśród pasażerów lotniska największą popularnością cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Dublin, Rzym, Alicante, Oslo, Mediolan, Sztokholm, Paryż, Saloniki i Ryga.

Po południu 10 sierpnia br., po nieco ponad 11 latach od uruchomienia obsługi podróżnych, Lotnisko/Warszawa Modlin obsłużyło 25-milionowego pasażera. Przyleciał on samolotem linii Ryanair z łotewskiej stolicy Rygi i został powitany bardzo uroczyście – serdecznymi gratulacjami w imieniu portu w barwnej oprawie na wyjściu z przylotów oraz atrakcyjnymi upominkami od lotniska, jego udziałowców i partnerów. „Osiągnięcie tak imponującej liczby obsłużonych pasażerów jest wydarzeniem bezprecedensowym. Zapamiętamy je jako szczególnie istotny kamień milowy dla naszego lotniska” – zauważa Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.

Również w tegorocznym sierpniu Lotnisko Warszawa/Modlin gościło dwukrotnie drużynę piłkarską Legii Warszawa, która wylądowała tu na pokładach samolotów PLL LOT po meczach wyjazdowych w ramach eliminacji Ligi Konferencji Europy – z Austrią Wiedeń (wygranym przez Legię stosunkiem bramek 3 : 5) i z duńskim klubem Midtjylland (zremisowanym 3 : 3).

11 września bieżącego roku Lotnisko Warszawa/Modlin nawiązało wieloletnią współpracę z renomowaną firmą Simple Avia Ltd mającą swoją siedzibę w Londynie. Podpisano umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę hangarową wraz z odpowiednią płytą przedhangarową oraz zapleczem technicznym. Nowy obiekt umożliwi jednoczesną obsługę techniczną nawet sześciu samolotów tzw. kodu C, takich jak Boeing 737 czy Airbus 320. Planowane rozpoczęcie działalności obsługowej przewidziane jest na rok 2025.

Simple Avia Ltd specjalizuje się w różnorodnych usługach, w tym konwersjach i remontach kabin samolotów różnych typów i rozmiarów, naprawach konstrukcji i kompozytów, kontrolach i zapobieganiu korozji, a także wymianach silników i podwozia. „Dzięki umowie z tą firmą Lotnisko Warszawa/Modlin znacząco poszerzy możliwości obsługi samolotów, przyciągając nowych klientów zainteresowanych usługami technicznymi, tworząc nowe miejsca pracy oraz wspierając rozwój regionu mazowieckiego” – podkreśla Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.