Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Rok 2023 w obiektywie Monitoringu Miejskiego

Sekcja Monitoringu Miejskiego wchodząca w skład Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, podsumowała 2023 rok. W trakcie pełnienia służby podczas obsługi monitoringu wizyjnego miasta, operatorzy ujawnili 189 zdarzeń, z czego 23 przekazano Policji.

W czasie obserwacji terenu ujawniono 83 przypadki spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. 46 sprawców wykroczeń zostało ukaranych mandatami karnymi. Przeciwko 6 osobom skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Pozostali zostali pouczeni. Ujanwniono również 100 przypadków zakłócania porządku publicznego na placach zabaw, skwerach, ulicach i w parkach.

Ważniejsze zdarzenia, które zaobserwowali operatorzy monitoringu:

10.01 o godzinie 8:40 w rejonie poczekalni PKP, operator zauważył leżącego na jednej z ławek n/n mężczyznę – skierowano patrol Straży Miejskiej.
13.01 o godzinie 8:20 grupa mężczyzn spożywała alkohol w poczekalni PKP. Nałożono mandat karny oraz skierowano 2 wnioski do sądu.
23.01 o godzinie 0:50 ujawniono bójkę kobiety z mężczyzną. Zgłoszenie przekazano Policji.
02.02 o godzinie 14:40 na ulicy Wybickiego ujawniono zaparkowany w miejscu niedozwolonym samochód ciężarowy. Kierujący został ukarany mandatem karnym.
16.02 o godzinie 15:35 w rejonie skweru Dobrogosta ujawniono spożywanie alkoholu. Sprawcy wykroczenia ukarani zostali mandatami
16.03 o godzinie 20:45 w rejonie poczekalni ujawnino dwóch mężczyzn malujących ściany poczekalni PKP. Sprawcy zostali ujęci i przekazani Policji.
17.03 o godzinie 15:50 ujawniono mężczyznę zrywającego tabliczki z poczekalni PKP. Sprawa została skierowana do Sądu.
17.04 o godzinie 14:40 w rejonie skweru Dobrogosta ujawniono 5 osób spożywających alkohol. Nałożono 2 mandaty karne oraz skierowano 3 wnioski do sądu
26.05 o godzinie 20:44 na ulicy Warszawskiej ujawniono motocyklistę jeżdżącego na jednym kole i wyprzedzającym na przejściu dla pieszych. Materiał wideo został zgrany i przekazany Policji.
07.06 o godzinie 22:55 operator zauważył bójkę około 20 osób w rejonie placu zabaw przy ulicy Młodzieżowej. Na miejsce skierowano patrol Policji.
21.06 o godzinie 19:27 w rejonie fontanny w amfiteatrze zauważono grupę dzieci, które próbowały włożyć plastikową rurkę w jedną z dysz fontanny. Na miejscu patrol Straży Miejskiej przeprowadził rozmowę z dziećmi.
29.06 o godzinie 16:16 ujawniono rowerzystę, który przejechał przez środek fontanny uszkadzając latarnie. Mężczyzna został ujęty. Sprawa została przekazana do Wydziału Gospodarki Komunalnej.
17.07 o godzinie 19:08 ujawnioono 4 młodych chłopców jeżdżących hulajnogami po cokole fontanny. Skierowano patrol Straży Miejskiej. Przeprowadzono rozmowę z opiekunami dzieci.
28.08 o godzinie 17:15 operator ujawnił 2 chłopców zaglądających do skrzynek elektrycznych w amfiteatrze. Chłopcy na widok patrolu uciekli. Skrzynki zabezpieczono.
28.11 o godzinie 7:30 ujawniono mężczyznę leżącego na ławce w poczekalni PKP, który wcześniej oddał mocz na ścianę. Wobec bezdomnego skierowano wniosek do Sądu.
28.12 o godzinie 18:32 operator ujawnił grupę młodzieży w poczekalni PKP, która zakłóca porządek. Na widok patrolu oddalili się. Stwierdzono przestawienie dwóch kamer oraz wyjęte drzwi od toalety. Wykonano szereg czynności w celu ustalenia tożsamości osób biorących udział w zajściu.
30.12 o godzinie 3:38 operator zauważył 3 mężczyzn w maskach, podejmujących działania związane z kradzieżą pojazdu marki Toyota. Przekazano informację Policji.
31.12 o godzinie 21:49 w rejonie dworca PKP operator ujawnił mężczyznę, który przekręca kamerę monitorującą. Informacje została przekazana Policji.

Kilkukrotnie ujawniono w okresie wakacji kąpiące się w fontannie dzieci. Na miejsce kierowano patrole Straży Miejskiej i przeprowadzano rozmowy z dziećmi i ich opiekunami.

W związku ze zgłoszeniami mieszkańców, operatorzy rejestrują przejazdy samochodów ciężarowych ulicami miasta. Materiały z 84 przejazdów zostały przekazane do Komendy Powiatowej Policji.

Operatorzy podczas obserwacji przestrzeni publicznej zauważyli przekręcone znaki, nie świecące latarnie oświetlenia ulicznego oraz parkowego. Na bieżąco sprawy były przekazywane do Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Straż Miejska podsumowała 2023 rok

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.