Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Straż Miejska podsumowała 2023 rok

Straż Miejska w Nowym Dworze Mazowieckim podsumowała 2023 rok. Strażnicy podjęli 3886 interwencji w tym 1938 z wniosków mieszkańców. Funkcjonariusze podjęli 1592 interwencji własnych oraz 206 zgłoszonych przez operatorów monitoringu miejskiego.

Strażnicy przeprowadzili 430 kontroli czystości i porządku, 13 razy udzielono pomocy osobom potrzebującym. 13 razy również podjęto interwencje wobec osób nietrzeźwych. Do Komendy Powiatowej Policji doprowadzono do wytrzeźwienia 4 osoby. Podczas podejmowanych interwencji pouczono 260 razy a w 25 przypadkach sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Strażnicy miejscy realizując zadania z przestrzegania przepisów ruchu drogowego założyli 87 razy blokady na koła. Jest to o 40 razy więcej jak w 2022 roku. Działania związane z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego realizowano 901 razy co stanowi istotny wzrost podejmowanych interwencji w stosunku do 2022 roku, gdzie takich interwencji podjęto 626 razy.

730 razy nałożono mandat karny na łączną kwotę 78.185 złotych. Również w tym przypadku strażnicy odnotowali wzrost nakładanych mandatów. W 2022 roku nałożono ich 104 mandaty mniej.

Co roku strażnicy włączają się w akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły” oraz „Znicz”. Strażnicy współpracowali również z wydziałami urzędu oraz zakładami i spółkami miejskimi. Na bieżąco realizowane są również wszelkie uwagi i wnioski zgłaszane przez zarządy osiedli.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.