Rok w zawieszeniu dla kierowcy autobusu po zderzeniu z Pendolino

W czwartek (17.05) w Sądzie Rejonowym w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyła się pierwsza i jak się okazało jedyna rozprawa w sprawie zderzenia autobusu lotniskowego z pociągiem InterCity Premium „Pendolino”.

48-letni Jacek Z. oskarżony został o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Już przy pierwszym przesłuchaniu mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Sąd Rejonowy na czwartkowym posiedzeniu postanowił o uznaniu winnym oskarżonego i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności. Orzeczona kara została zawieszona na okres 3 lat. Dodatkowo orzeczono 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło 26 września 2017 roku. Jako pierwsi pokazaliśmy materiał na żywo oraz zdjęcia z miejsca zderzenia. O godzinie 18:15 na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Mieszka I w Modlinie Starym doszło do zderzenia rejsowego pociągu InterCity „Pendolino” relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała Główna z autobusem lotniskowym relacji Modlin PKP – Lotnisko Warszawa – Modlin. Więcej tutaj

O postawionych zarzutach dla kierowcy pisaliśmy tutaj

Tuż przed świętami pisaliśmy również o zakończonej naprawie pociągu. Więcej tutaj

Wyrok nie jest prawomocny.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.