Rowerzysta miał 3,2 promila

3,2 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez nasielskich policjantów 32- letni cyklista. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł. Pijany rowerzysta na drodze, to duże zagrożenie! Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

W niedzielę 11 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku patrolowali rejon gminy. O godz. 11:00 w Miękoszynie zauważyli jadącego przysłowiowym „wężykiem” rowerzystę. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Od razu też wyczuli od cyklisty silną woń alkoholu. Okazało się, że 32- latek jest nietrzeźwy.

Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu ma aż 3,2 promila alkoholu. Na mieszkańca gminy Nasielsk funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz zakazali mu dalszej jazdy.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 zł.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.