Rozbudowa szkół i przedszkola w gminie Zakroczym

Inwestycje Wojszycach i Zakroczymiu oraz w Emolinku otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

– Od lat wspieramy edukację dzieci i młodzieży. Rozbudowujemy szkoły, pomagamy w budowie przedszkoli, wyposażamy placówki edukacyjne – powiedział marszałek Adam Struzik podczas uroczystości podpisania umów. – Inwestycja w dzieci i młodzież to inwestycja w przyszłość nas wszystkich. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali również radni: Jadwiga Zakrzewska i Piotr Kandyba.

Co się zmieni?
Projekt zakłada rozbudowę szkoły podstawowej w Wojszczycach wraz z wyposażeniem dwóch sal lekcyjnych i stołówki oraz kompleksową termomodernizację całego pokrycia dachowego budynku szkoły. W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie także szkoła podstawowa w Zakroczymiu – sale lekcyjne wraz z adaptacją nowoczesnych pracowni językowych i tematycznych, stołówki, kuchni i szatni oraz termomodernizacją dachu i sali gimnastycznej. Dodatkowo rozbudowane zostanie przedszkole publiczne w Zakroczymiu, a dzięki adaptacji pomieszczeń na pierwszym piętrze (po budynku szkoły podstawowej w Emolinku) powstaną nowe miejsca przedszkolne w gminie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.