Rozwój w funkcjonowaniu komunikacji na terenie Gminy Czosnów

Po przeprowadzeniu przez wójta gminy Czosnów, współpracowników oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Slovia Masovia konsultacji i analizy ankiet, podjęto starania, o zwiększenie ilości kursujących autobusów ZTM-u na linii 850 i busów komunikacji wewnętrznej, finansowanych z budżetu gminy i budżetu wojewody w ramach projektu „ Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2024 r.”

Po czterostronnych negocjacjach, ustaliliśmy, że na linii 850 przybędzie po trzy kursy, w każdą stronę, łącznie 13, w dni powszednie. Niestety ZTM nie uwzględnił wniosku, o przynajmniej 4 kursy w weekendy. W tej sprawie powróci się do rozmów pod koniec wakacji. Nowy rozkład linii 850 zacznie obowiązywać od 5 lutego.

Komunikacja gminna (busy) będą miały zwiększony zakres w następujący sposób.
Linia Czosnów – Kiścinne, 12 kursów w tym 6 do Nowego Dworu Mazowieckiego, obecnie jest 10 kursów w tym 2 do Nowego Dworu Mazowieckiego.
Linia Czosnów – Nowy Dwór Mazowiecki – z Kiścinnego, 6 kursów, były 2 kursy.
Linia Czosnów – Czeczotki – Cybulice Małe – Kazuń Polski – Kazuń PAN – Nowy Dwór Mazowiecki, po 4 kursy, w każdym kierunku oraz 2 kursy, bez Nowego Dworu Mazowieckiego. Łącznie Czosnów – Nowy Dwór Mazowiecki, będzie 10 kursów, było 6 kursów.

Planowane nowe ilości przejazdów, od 1 lutego. W poniedziałek wywieszone zostaną rozkłady, które być może będą podlegały drobnym korektom, aby maksymalnie, na ile będzie to możliwe, skorelować to z autobusami ZTM.

Oceniam, że zmiany będą znacznie ułatwiać komunikację do Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego oraz na terenie gminy. Zdaję sobie sprawę, że nie spełnię wszystkich Państwa oczekiwań. Istotne zmiany na plus będą mogły nastąpić gdy zakończy się przebudowa trasy E7, przynajmniej na odcinku Modlin – Czosnów. – mówi Antoni Kręźlewicz wójt Gminy Czosnów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.