Burmistrz zapowiada budowę strażnicy dla OSP Ratownictwo Wodne

W ostatnim czasie burmistrz Jacek Kowalski zaczął głośno mówić o budowie remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy. Wcześniej o potrzebie budowy wspominali w świątecznym wywiadzie Marcin Ozdarski i Michał Świokło z klubu radnych Zjednoczeni. Sprawdziliśmy jak wygląda obecnie sytuacja lokalowa OSP Ratownictwo Wodne.

Jednostka OSP Ratownictwo Wodne powstała 12 lat temu. Początkowo druhowie trzymali sprzęt w jednym z garaży należących do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Z myślą o zabezpieczeniu części miasta po modlińskiej stronie, rozpoczęto poszukiwanie miejsca dla strażaków. 8 lat temu w swoje progi strażaków zaprosiła Grupa Konkret, która jest właścicielem obiektu Twierdza Modlin. Strażacy zajęli część pomieszczeń w przeszłości należących do Wojskowej Administracji Koszar. Warunki jakie tam panują nie są najlepsze zarówno dla ludzi jak i sprzętu. Na ścianach zalega grzyb. Strażacy aby ogrzać pomieszczenia muszą palić w starych piecach.

Od ośmiu lat zupełnie za darmo udostępniamy OSP-RW obiekty, które należą do naszej spółki. Znając potrzeby lokalowe jednostki, zaproponowaliśmy po prostu, aby tymczasowo zajęli budynki, których nie wykorzystujemy. Strażacy mogą w nich zostać tak długo, jak zechcą – do chwili, kiedy nie rozpoczniemy w tym miejscu procesu inwestycyjnego – mówi Sebastian Sosiński dyrektor zarządzający obiektem Twierdza Modlin.

Strażacy od lat głośno mówią o potrzebie budowy jednostki. Podczas corocznego zebrania walnego słyszą ciągłe deklaracje ale nic za tym nie idzie. Obecnie trwa kampania wyborcza, dobry to czas aby ruszyć z tematem od nowa. W świątecznym wywiadzie w naszym portalu radny Marcin Ozdarski powiedział – Konieczna jest też budowa ze środków miejskich strażnicy dla Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwa Wodnego. To wstyd, aby ludzie którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców (nie tylko nad wodą) musieli stacjonować w warunkach nie do końca odpowiadającym ich potrzebom.

Zapytaliśmy burmistrza Jacka Kowalskiego jakie ma plany odnośnie budowy oraz jakie środki zostały zabezpieczone w budżecie na ten cel. – Rozpatrywanych jest kilka lokalizacji dla nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne. Zostaną one przedstawione środowisku druhów i to w konsultacji z nimi zostanie podjęta ostateczna decyzja lokalizacyjna. Rozpatrujemy również różne możliwości sfinansowania tego zadania – przekazał burmistrz Jacek Kowalski.

Jedną z lokalizacji jest teren przy ulicy Mieszka I obok boiska nad rzeką Narwią. Strażacy wskazują jednak na przeszkody w postaci ciągle zamkniętego przejazdu kolejowego, co w stuacji wyjazdu alarmowego może decydować o czyimś życiu i zdrowiu.

Czy zatem wkrótce można spodziewać się pierwszych prac planistycznych? Czy może to tylko kampanijne obietnice, których nie trzeba realizować? Czas pokaże. Strażacy zapewniają, że nie odpuszczą, bowiem nowa siedziba jest im niezbędna choćby dla wartego miliony sprzętu, który posiadają i trzeba go trzymać w odpowiednich warunkach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.