Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Samorząd Mazowsza przekazał dofinansowanie na bazy sportowe

W ramach programu „Mazowsze dla sportu 2023” gminy i powiaty z województwa mazowieckiego mogły ubiegać się o środki na budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych. Ze środków marszałkowskich skorzysta gmina Zakroczym.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, programy wsparcia samorządu województwa są różnorodne i dostosowane do potrzeb mieszkańców. – Prowadzimy aż 20 takich programów. Dotyczą m.in. bazy sportowej. W tym roku wsparliśmy aż 219 projektów z całego Mazowsza łączną kwotą 50 mln zł.

Dotacja w kwocie 290.000 złotych przeznaczona jest na budowę boiska wielofunkcyjnego w strefie rekreacyjnej we wsi Trębki Nowe.

– Dlaczego boisko wielofunkcyjne w Trębkach Nowych? Trębki Nowe jako sołectwo to około 600 mieszkańców, jeśli doliczymy do tego okoliczne sołectwa, to liczba mieszkańców przekracza zdecydowanie 1000. Najbliższe strefy rekreacyjne, tak jak właśnie boiska wielofunkcyjne to centrum miasta i szkoła w Zakroczymiu. Dlatego rok temu powstała w Trębkach Nowych duża piękna strefa rekreacyjna a teraz powstanie boisko wielofunkcyjne. Zabiegał o to też zdecydowanie radny reprezentujący Trębki Nowe Piotr Serwatka. Właśnie po to, żeby mieszkańcy Trębek i okolicznych sołectw mieli możliwość aktywnego spędzania czasu. Mam nadzieję, że strefa rekreacyjna, jak również niedługo boisko wielofunkcyjne będą służyły nie tylko mieszkańcom Trębek Nowych, ale wszystkim tym którzy będą chcieli z nich korzystać – mówi Artur Ciecierski burmistrz Zakroczymia.

Poza gminą Zakroczym dofinansowanie otrzymały również gmina Czosnów i Nasielsk. W Nasielsku wybudowane zostanie boisko sportowe wraz z przynależną infrastrukturą towarzyszącą przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Iwaszkiewicza. W Nasielsku przebudowane zostanie również boisko przy Szkole Podstawowej nr 1. W Czosnowie nastapi rozbudowa boiska do piłki nożnej przy Centrum Kultury i Sportu. W Nowym Dworze Mazowieckim wybudowany zostanie dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego Skatepark.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.