25 milionowy pasażer lotniska Warszawa – Modlin

W godzinach popołudniowych w czwartek (10.08), po 11 latach i niespełna 4 tygodniach od uruchomienia obsługi podróżnych, Lotnisko-Warszawa Modlin obsłużyło 25-milionowego pasażera. Przyleciał on samolotem linii Ryanair z łotewskiej stolicy Rygi. Jego wejściu do terminalu towarzyszyła uroczysta oprawa, serdeczne gratulacje w imieniu Portu oraz wręczenie atrakcyjnych upominków od Lotniska, naszych Udziałowców i Partnerów.

Osiągnięcie tak znaczącego wyniku jest dowodem na trwały potencjał dla przewozów lotniczych w naszym regionie, a także na to, że popyt na niedrogie latanie jest wciąż powszechny, z tendencją wzrostową. „Poprzedni „okrągły” jubileusz – 20-milionowego pasażera – naszPort celebrował całkiem niedawno, bo w Walentynki 2022 roku. Już wtedy prognozowano, że kolejny kamień milowy w liczbie obsłużonych podróżnych zostanie osiągnięty wkrótce, jednak nie było pewne, że stanie się to tak szybko. Nie jesteśmy zaskoczeni, ale na pewno bardzo usatysfakcjonowani” – przyznaje Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.

„10 sierpnia 2023 roku to wyjątkowy dzień dla Lotniska Warszawa-Modlin, wskazujący na wyraźną popularność tego miejsca, jego znaczenie dla już tak wielu milionów osób, które z niego skorzystały oraz na to, że jesteśmy jednym z kluczowych polskich portów lotniczych” – zaznacza Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes ds. Korporacyjnych. W akcji promocyjnej związanej z jubileuszem wzięli udział nasi Partnerzy: Eurorent Sp. z o.o., Baltona S.A., Restauracja Kołacz, Lagardere Travel Retail Sp. z o.o., Wittchen S.A. i Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe S.A.

Z okazji tak doniosłego jubileuszu nasze Lotnisko otrzymało powinszowania od swoich Udziałowców, w tym listy gratulacyjne od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Agencji Mienia Wojskowego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.