Służby o wczorajszej tragedii na cmentarzu w Kamienicy

Prokuratura Rejonowa w Płońsku po wykonaniu wstępnych czynności, opisuje jak doszło do zdarzenia, w którym zginął półtoraroczny chłopiec, mieszkaniec gminy Załuski.

Został przygnieciony płytą nagrobkową, która opadła z jednego z grobów właśnie na najmłodsze z przebywających tam dzieci. Prawdopodobnie płyta wcześniej odkleiła się – mówi portalowi Płońsk w Sieci prokurator Ewa Ambroziak.

– Na 1,5 rocznego chłopczyka, który na cmentarz przyjechał z matką oraz dwójką innych dzieci z innej miejscowości na terenie tej gminy, nagle spadła płyta nagrobna. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, w tym helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo reanimacji, która trwała blisko godzinę, maluszka nie udało się uratować – mówi kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. – Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą jeszcze ustalane. Na razie są różne wersje tego, jak doszło do tragedii. Nie wiadomo czy ktoś się oparł o nagrobek, który runął, czy dziecko jakoś zahaczyło o niego. Wszystko zostanie wyjaśnione w ramach postępowania, które prowadzi płońska prokuratura.

Przyszli oni zapalić świeczkę na rodzinny grób, kiedy nagrobna pionowa płyta z napisami z sąsiedniego grobu częściowo odpadła z pewną podstawą na jedno z dzieci. Płyta przygniotła chłopca, uderzając go w główkę, ale szczegółowe obrażenia ustali sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w tej sprawie. Prawdopodobnie ta nagrobna płyta wcześniej się odkleiła – mówi prokurator Ewa Ambroziak.

Prokuratura Rejonowa w Płońsku ustalać będzie, kto wykonywał nagrobek. Powołany zostanie biegły, który ustali czy nagrobek wykonano zgodnie ze sztuką kamieniarską.

Foto: www.plonskwsieci.pl/Łukasz Wielechowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.