Śniadówko: Mandat za wypalanie pozostałości roślinnych

W środę (4.04) do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim zadzwonił mężczyzna z informacją, że wypalał na swojej działce pozostałości roślinne. Zdarzenie miało miejsce we wczesnych godzinach popołudniowych w miejscowości Śniadówko w gminie Pomiechówek.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że wskutek silnego wiatru ogień szybko się rozprzestrzenił na tereny porośnięte suchymi trawami i pożar zaczął zagrażać pobliskim zabudowaniom na sąsiedniej działce.

Dyżurny natychmiast wysłał do zdarzenia zastępy z Wojskowej Straży Pożarnej w Pomiechówku oraz OSP Pomiechówek. Ponadto, mając na uwadze fakt, że właściciel wypalając pozostałości roślinne spowodował pożar na znacznym obszarze (ok. 3000 metrów kwadratowych), poprosił o interwencję Policję.

Przybyły patrol z komisariatu w Nasielsku ukarał sprawcę zdarzenia mandatem karnym. Po zakończeniu akcji gaśniczej, która trwała ponad godzinę, sprawca zdarzenia otrzymał od strażaków polecenie utrzymywania dozoru nad pogorzeliskiem przez co najmniej dwie godziny.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.