Modlin Twierdza: Dofinansowanie dla strażaków

Prawie 110 tysięcy złotych dofinansowania pozyskali w ciągu ostatnich dni druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy.

69.230 złotych jednostka otrzymała na dofinansowanie niedawno zakupionego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Środki pochodzą z budżetu Mazowsza.

Zawsze podkreślamy rolę ochotniczych straży pożarnych, bo ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Mazowsza jest nieoceniony. Zwłaszcza, że heroiczna praca, jakiej się podejmują druhowie, jest wyrazem ich dodatkowych pasji i poczucia odpowiedzialności za lokalną społeczność – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Kolejne pozyskane środki pochodzą z konkursu „Ratownictwo i Ochrona Ludności”. Jednostka wystąpiła o 40.000 złotych i wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Środki przeznaczone będą na „utrzymanie gotowości ratowniczej jednostki OSP – RW na terenie powiatu nowodworskiego w zakresie ratownictwa wodnego.”

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.