Zakroczym: Strażacy z większym ekwiwalentem

Rada Miejska w Zakroczymiu podjęła uchwałę zgłoszoną przez burmistrza Artura Ciecierskiego, dotyczącą zwiększenia kwoty ekwiwalentu wypłacanego strażakom za udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych i szkoleniach.

Strażacy z jednostek OSP Zakroczym, OSP Trębki Nowe i OSP Wojszczyce – Zaręby od 2009 roku za udział w akcjach otrzymywali ekwiwalent pieniężny w kwocie 10 złotych za godzinę akcji. Po 9 latach burmistrz Artur Ciecierski doszedł do wniosku, że kwota ta jest zbyt mała i po konsultacji z gminnym skarbnikiem, przygotował projekt uchwały podnoszący stawkę do 15 złotych.

Strażacy ochotnicy nie mieli podwyżki ekwiwalentu od 2009 r. Uznałem, że czas najwyższy się nad tym pochylić. To i tak nie jest jakaś duża kwota, jednak chcieliśmy wspólnie z Radą, aby strażacy poczuli się docenieni za swoją, przecież nie zawodową, służbę – mówi naszej redakcji Artur Ciecierski burmistrz Zakroczymia.

Radni podjęli uchwałę tym samym zwiększając wysokość ekwiwalentu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.