Spotkanie konsultacyjne w sprawie linii kolejowej

W środę odbyły się konsultacje społeczne dot. budowy nowej linii kolejowej na terenie gminy Nasielsk w związku z realizacją projektu pn. „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)”.

Dziękujemy Państwu za tak liczną obecność oraz cenne i celne uwagi prezentujące zastrzeżenia względem proponowanych przebiegów nowych korytarzy. Państwa pytania uwzględniały szeroki wachlarz obaw, dotyczących zarówno uciążliwości dla indywidualnych gospodarstw (np. mała odległość od zabudowań), jak i uporczywości dla funkcjonowania całej naszej społeczności (np. dojazdy do szkół czy wydłużenie tras dla służb ratowniczych). Dziękujemy również za bardzo wartościowe i budujące głosy Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego i Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego. Przypominamy również, że w czwartek 16 marca podobne spotkanie odbędzie się w Wieliszewie. Tam również mogą Państwo zabrać głos.

Wszelkie uwagi do proponowanych przebiegów korytarzy oznaczonych nr 4 i nr 6 można zgłaszać na stronie: https://konsultacje.databout.pl/. Ponadto zastrzeżenia do projektów można wysyłać na adres e-mail: [email protected].

UM Nasielsk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.