Spotkanie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą

Policjantka nowodworskiej komendy spotkała się z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Głównymi tematami była cyberprzemoc, hejt, mowa nienawiści i odpowiedzialność prawna nieletnich.

15 marca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną w nowodworskiej komendzie, spotkała się z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Podczas zajęć asp. Aneta Fabisiak – Wydurska rozmawiała z uczestnikami na temat zagrożeń jakie mogą napotkać w Internecie, m.in. o cyberbullingu, sextingu i groomingu. Funkcjonariuszka przekazała uczestnikom zasady do których powinni się stosować, aby bezpiecznie korzystać z Internetu. Poruszyła zagadnienia związane z mową nienawiści, dyskryminacją na tle różnic etnicznych, narodowościowych, wyznaniowych czy rasowych oraz z hejtem.

Policjantka podczas spotkania przekazała młodzieży informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, a także skutkach prawnych popełniania czynów karalnych i demoralizacji. Młodzież dowiedziała się również, co zrobić w sytuacji gdy będą świadkami przemocy oraz jak się zachować, kiedy sami staną się jej ofiarami.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.