Spotkanie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą

Policjantka nowodworskiej komendy spotkała się z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Głównymi tematami była cyberprzemoc, hejt, mowa nienawiści i odpowiedzialność prawna nieletnich.

15 marca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną w nowodworskiej komendzie, spotkała się z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Podczas zajęć asp. Aneta Fabisiak – Wydurska rozmawiała z uczestnikami na temat zagrożeń jakie mogą napotkać w Internecie, m.in. o cyberbullingu, sextingu i groomingu. Funkcjonariuszka przekazała uczestnikom zasady do których powinni się stosować, aby bezpiecznie korzystać z Internetu. Poruszyła zagadnienia związane z mową nienawiści, dyskryminacją na tle różnic etnicznych, narodowościowych, wyznaniowych czy rasowych oraz z hejtem.

Policjantka podczas spotkania przekazała młodzieży informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, a także skutkach prawnych popełniania czynów karalnych i demoralizacji. Młodzież dowiedziała się również, co zrobić w sytuacji gdy będą świadkami przemocy oraz jak się zachować, kiedy sami staną się jej ofiarami.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Zobacz również