Spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia

Zarzut spowodowania wypadku drogowego, w wyniku którego poważne obrażenia ciała odniosła 39-letnia rowerzystka, usłyszał 25-latek z gminy Winnica. Podejrzany odpowie jeszcze za ucieczkę z miejsca wypadku. Mężczyzna został zatrzymany przez nasielskich kryminalnych. Na wniosek prokuratora, pułtuski sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

1 września po godz. 5:00 rano dyżurny nowodworskiej komendy przyjął zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na DW 632 w miejscowości Pniewo gm. Nasielsk. 39-letnia kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na miejsce natychmiast przybyli policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywali czynności na miejscu wypadku. Mundurowi ustalili, że kobietę potrącił prawdopodobnie pojazd koloru brązowego/ kawowego, który poruszał się od strony Pułtuska w kierunku Nasielska. Kierowca uciekł autem z miejsca zdarzenia.

Kryminalni z Nasielska oraz policjanci wydziału kryminalnego z nowodworskiej komendy policji niezwłocznie podjęli działania mające na celu wytypowanie i zatrzymanie sprawcy wypadku drogowego.

Trop zaprowadził nasielskich kryminalnych na prywatną posesję w gminie Winnica, kilkanaście kilometrów od miejsca, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki. Tam funkcjonariusze zastali podejrzewanego mężczyznę oraz ukryty w pomieszczeniu gospodarczym, poszukiwany samochód, z uszkodzonym przednim narożnikiem.

W związku z podejrzeniem udziału w wypadku drogowym nasielscy kryminalni zatrzymali mężczyznę. Uciekinierem z miejsca wypadku okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Winnica.

Zebrany przez policjantów oraz prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie Hubertowi M. zarzutów karnych spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu przychylił się Sąd Rejonowy w Pułtusku, który aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dnia 13 września 2021 r. pokrzywdzona rowerzystka, w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.