Spowodowali zdarzenia drogowe w stanie nietrzeźwości

W weekend dwóch kierowców wykazało się bezmyślnością i brakiem odpowiedzialności. Spowodowali zdarzenia drogowe będąc pod wpływem alkoholu. Teraz każdemu z nich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ostatni weekend na terenie gminy Zakroczym doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Pierwsze z nich miało miejsce w nocy z piątku na sobotę, w Zakroczymiu na ulicy Utrata. Przybyli na miejsce policjanci nowodworskiego ruchu drogowego ustalili, że kierujący skodą 36- letni mieszkaniec Zakroczymia na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą. W wyniku czego zjechał na lewą stronę drogi, następnie do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 2,32 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Kolejne, podobne zdarzenie drogowe zaistniało w niedzielne popołudnie w miejscowości Jaworowo Trębki Stare. Tam 42- letni kierowca mercedesa w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci nowodworskiej “drogówki” ustalili, iż kierujący miał 1,76 promila alkoholu w organizmie.

Każdemu z mężczyzn, zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Na szczęście podczas tych zdarzeń nikt nie ucierpiał.

Policjanci z nowodworskiego wydziału ruchu drogowego apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowania się do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie, nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

st. asp. Joanna Wielocha